Доставка и монтаж на консумативи и резервни части и сервиз на системи за чиста вода (дейонизатори)“
Value
Estimated€350,000 · 350,000 EUR
Awarded€198,684 · 198,684 EUR
WinnerМЕРК БЪЛГАРИЯ ЕАД | ЛАБТЕХ ЕООД
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ОКОЛНА СРЕДА in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| ЛАБЕКСПЕРТ ООД | 2 | €73,824 | 2026-09-01 |
| ЛАБКОНСУЛТ ЕООД | 1 | €1,942,464 | 2026-08-31 |
| ТИТА-КОНСУЛТ ООД | 1 | €182,194 | 2026-08-24 |
Full buyer profile: what ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ОКОЛНА СРЕДА buys and who wins it →
CPV codes
34913000 Transport equipmentDescription
С планираната обществена поръчка се цели е в рамките на 24 месеца да бъде обезпечено нормалното протичане на лабораторните дейности, като се осигури вода с високо качество на чистота, отговарящо на изискванията посочени в международен стандарт „БДС EN ISO 3696:2000 – Вода за лабораторни анализи. Изисквания и методи за изпитване.” или еквивалентенл Системите за чиста вода са основен елемент от процеса на изпитване на извадки от компоненти на околната среда, в това число при изпълнение на ангажиментите по утвърдените мониторингови програми и годишни програми за осъществяване на контрол, подадени сигнали за замърсяване на компонентите на околната среда, като и допълнителни възлагания от страна на РИОСВ, БД, МОСВ, други държавни институции и неправителствени организации, и поради тяхната натовареност е необходимо да бъдат поддържани в техническа изправност. В системата на ИАОС има 50 бр. апарати, за които е необходимо да се извърша периодична доставка на консумативи и резервни части (при възникнала необходимост), и непрекъснато сервизно обслужване, като се вземе предвид фактическото състояние на апаратите, от гледна точка на амортизацията им, възможността за поддържане или възстановяване на работните параметри на всеки от тях и непрекъснатото използване на вода в лабораторните процеси. Предметът на обществената поръчка (ОП) включва доставка на консумативи и резервни части (при възникнала необходимост) и сервизно обслужване на наличните системи за ултрачиста и чиста вода, като същата е разделена в три обособени позиции: Обособена позиция № 1: „Доставка и монтаж на консумативи и/или резервни части, и сервизно обслужване на системи за чиста вода (дейонизатори) на Millipore, модели Milli Q Direct 8, Milli-Q EQ 7016 и e Milli Q IQ 7015“ Обособена позиция № 2: „Доставка и монтаж на консумативи и/или резервни части, сервизно обслужване на системи за чиста вода (дейонизатори) модели USF Elga – Option 30, USF Elga – Option Q 7 и ELGA Option Q15“ Обособена позиция № 3: „Доставка и монтаж на консумативи и/или резервни части, и сервизно обслужване на системи за чиста вода (дейонизатори) модел Purite Select HP, модел Labconco, модел Heal Force и модели Adrona Crystal E B10 и Adrona Crystal EХ Pure“