Maa-aineksen murskauksen hankinta Etelä-Suomi 2026
TED · 605470-2026Award noticeawardedNo deadline given
Value
Estimated—
Awarded€1,069,950 · 1,069,950 EUR
WinnerEnergia- ja KierrätysParkki Oy
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from Metsähallitus Metsätalous Oy in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| Metsä Prime Oy | H.A. Forest Oy | 1 | €26,057,654 | 2026-05-05 |
| Nurmix oy | LeiMikko Oy | KH Forest OY | Kondoja Metsäpalvelu Oy | ANB Finland Oy | Metsäpalvelu Kuronen OY | Murumets OÜ | SH Klapi ja kone Oy | Finskog Oy | 1 | €1,179,025 | 2026-05-27 |
Full buyer profile: what Metsähallitus Metsätalous Oy buys and who wins it →
CPV codes
77230000 Agricultural, forestry & horticultural servicesDescription
Metsähallitus Metsätalous Oy pyysi tarjouksia murskauksesta Etelä-Suomen alueelle. Sopimuksen kesto ja ehdot on määritelty hankintaerissä. Työt on suoritettava työlajikohtaisen palvelukuvauksen mukaisest.