Доставка, монтаж/инсталация, въвеждане в експлоатация, техническо обучение за работа и гаранционно обслужване на медицинска апаратура – Дигитален графично-скопичен рентгенов апарат
Buyer
NameВТОРА СПЕЦИАЛИЗИРАНА АКУШЕРО-ГИНЕКОЛОГИЧНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ-ШЕЙНОВО ЕАД
CountryBG
Published2026-09-04
Deadline2026-10-05
Value
Estimated€200,000 · 200,000 EUR
Awarded—
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ВТОРА СПЕЦИАЛИЗИРАНА АКУШЕРО-ГИНЕКОЛОГИЧНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ-ШЕЙНОВО ЕАД in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| БИКОМЕД ООД | АГАРТА-ЦМ ЕООД | ЕКОС-МЕДИКА ООД | МЕДИТЕХ ООД | МЕДИЦИНСКА ТЕХНИКА ИНЖЕНЕРИНГ ООД | ЮНИМЕДИКА ЕООД | СОЛОМЕД ЕООД | СОФАРМА ТРЕЙДИНГ АД | ИСТЛИНК БЪЛГАРИЯ ООД | 1 | €486,361 | 2026-05-26 |
| СОЛОМЕД ЕООД | СОФАРМА ТРЕЙДИНГ АД | ИСТЛИНК БЪЛГАРИЯ ООД | 1 | €279,619 | 2026-05-26 |
| СОЛОМЕД ЕООД | 1 | €115,245 | 2026-04-30 |
| КОНТАКТ МЕДИКЪЛ ИНТЕРНЕШЪНЪЛ ООД | 1 | €20,630 | 2026-08-10 |
CPV codes
33100000 Medical equipment & pharmaceuticalsDescription
Обект на настоящата обществена поръчка е „доставка на стока“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т.2 от ЗОП. Предметът за възлагане на настоящата поръчка е закупуване на медицинска апаратура - Дигитален графично-скопичен рентгенов апарат - 1 брой . Изискванията за медицинската апаратура, предмет на обществената поръчка, са подробно описани в Техническа спецификация - Приложение № 1 към документацията, където са посочени задължителните минимални работни характеристики и функционални изисквания, на които трябва да отговаря апарата. Предметът на поръчката включва и изпълнението на следните дейности: • Изготвяне на технически/лъчезащитен проект на помещенията за разполагане на медицинската апаратарура за образна диагностика по части: Технологична, Електротехнологична, Лъчезащита (ако е приложимо); • Подготовка на помещението за разполагане на медицинската апаратура и демонтаж на съществуващ рентгенов апарат; • Доставка на медицинската апаратура, съгласно техническата спецификация; • Изготвяне на документи и съдействие на изпълнителя за узаконяване на проекта пред Националния център по радиобиология и радиационна защита (НЦРРЗ) и Агенцията за ядрено регулиране (АЯР) за получаване на лиценз за монтаж и за работа на апарата; • Монтаж, пускане в действие, предварително изпитване по норми на производителя на доставения рентгенов апарат; • Обучение на място на персонала на място за работа с доставената апаратура; • Гаранционно поддържане/обслужване на медицинската апаратура.