3 kpl täyssähköinen lakaisuajoneuvo
TED · 598241-2026Contract noticeCloses in 30 days · 2026-09-30
Buyer
NameHelsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos Stara
CountryFI
Published2026-08-31
Deadline2026-09-30
Value
Estimated€650,000 · 650,000 EUR
Awarded—
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from Helsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos Stara in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| Scania Suomi Oy | 1 | €832,059 | 2026-06-02 |
| Volvo Finland Ab | 1 | €406,173 | 2026-05-27 |
CPV codes
34144430 Transport equipmentDescription
Helsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos Stara pyytää tarjoustanne täyssähköisistä lakaisuajoneuvoista varusteineen tämän tarjouspyynnön ja sen liitteenä olevien asiakirjojen mukaisesti. Hankinnassa on kyse tavarahankinnasta. Liitteet: Liite 1: Hankinnan kohteen kuvaus ja tarjouslomake. Liite 2: Muut vaatimukset.