Varsinais-Suomen hyvinvointialueen toimintaterapiapalvelut
TED · 599639-2026Contract notice · social & specific servicesNo deadline given
Value
Estimated—
Awarded—
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from Varsinais-Suomen hyvinvointialue in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| Osuuskunta Turun Moniosaajat | 2 | — | 2026-06-09 |
| Osuuskunta Turun Moniosaajat | Ernon Kauppa Oy | JL Lehto Oy | 1 | €3,500,000 | 2026-05-13 |
| Roche Diagnostics Oy | 1 | €1,500,000 | 2026-05-27 |
| Genomic Health Inc. / Exact Sciences | 1 | €940,000 | 2026-05-27 |
| Suomen Terveystalo Oy | 1 | €520,000 | 2026-05-05 |
Full buyer profile: what Varsinais-Suomen hyvinvointialue buys and who wins it →
CPV codes
85000000 Health & social work servicesDescription
Hankinnan kohteena ovat perusterveydenhuollon ja erikoisairaanhoidon toimintaterapiapalvelut Varsinais-Suomen hyvinvointialueen asiakkaille. Hankittava palvelu on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnön liitteenä olevassa palvelunkuvauksessa. Kyseessä on julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016, jatkossa hankintalain) luvun 12 mukainen hankinta.