Levering af slamsugning, Spuling, drift af pumpestationer og TV-inspektion til Ringsted Spildevand og Ringsted Centralrenseanlæg
TED · 599399-2026Contract noticeCloses in 49 days · 2026-10-19
Buyer
Name—
Country—
Published2026-08-31
Deadline2026-10-19
Value
Estimated€3,745,419 · 28,000,000 DKK
Awarded—
CPV codes
90470000 Sewage, refuse, cleaning & environmentalDescription
Udbuddet vedrører en aktiv og en hvilende kontrakt på levering af Slamsugning, Spuling og Drift af Pumpestationer samt option på en mindre mængde TV-inspektion af brønde og ledninger. Opgaverne kan være både planlagte, opgaver der bestilles ad hoc eller være akutte. Opgaverne skal kunne gennemføres i hele Ordregivers forsyningsområde. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til Bilag 2 – Kravspecifikation samt Bilag 3 – Tilbudsliste og eventuelle rettelser i forbindelse med spørgsmål og svar (bilag 1).