Открит архитектурен конкурс за идеен проект – „Преустройство и ревитализация на пешеходен подлез „Тримонциум“ и прилежаща градска територия", гр. Пловдив
Value
Estimated—
Awarded—
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ОБЩИНА ПЛОВДИВ in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| СТРОЙНОРМ ЕООД | 4 | €102,330 | 2026-08-06 |
| ВИНИ ООД | 4 | €19,352 | 2026-07-23 |
| ИВТ КОНСУЛТ ЕООД | 3 | €20,912 | 2026-08-04 |
| Ен ЕКИП ЕООД | 3 | €17,814 | 2026-07-23 |
| Обединение Еко Консулт | 1 | €403,563 | 2026-07-03 |
Full buyer profile: what ОБЩИНА ПЛОВДИВ buys and who wins it →
CPV codes
71230000 Architecture, engineering & inspectionDescription
Предмет на настоящата обществена поръчка е изработването на идеен проект за преустройство и ревитализация на пешеходен подлез „Тримонциум“ и прилежаща градска територия, с териториален обхват: подземно пространство + надземни подходи и прилежащи публични пространства. Обхвата на разработката включва пешеходен подлез „Тримонциум“ представляващ ПИ 56784.521.1382 и ПИ 56784.523.4022, находящ се в гр. Пловдив, район „Централен“, бул. „Цар Борис III Обединител“. Конкурсът се провежда с цел придобиване на идеен проект – база за възлагане на последващо проектиране в техническа фаза. Общата прогнозна стойност на конкурса за проект е 255 500 евро без ДДС и е определена по реда на чл. 80, ал. 3 ЗОП като сбор от наградите и прогнозната стойност на обществената поръчка за услуга, която може да бъде възложена чрез процедура на договаряне без предварително обявление. Окончателните технически, финансови и договорни условия, включително цената за изпълнение, ще бъдат предмет на преговори в последващата процедура. Предвиждането на последващото договаряне не създава безусловно задължение за възложителя да сключи договор. Договор се сключва при постигане на съгласие по условията на изпълнение и при осигурено финансиране. С участието си в настоящия конкурс участниците, получили награди, изрично се съгласяват, че при отказ от страна на класираните на първо и второ място участници да участват в процедурата по реда на чл. 79, ал. 1, т. 9 от ЗОП, или в случай, че процедурата на договаряне без предварително обявление не приключи със сключване на договор за обществена поръчка, Възложителят има право да проведе процедура по избор на изпълнител за изработване на инвестиционен проект във фази „технически“ и „работен“ проект, като използва техните концептуални проекти. Наградените проекти са произведения, създадени по поръчка по смисъла на чл. 42 от Закона за авторското право и сродните му права. След изплащане на наградите по сметките на участниците, посочени в заявленията, за възложителя възниква правото да използва проектите на класираните участници без разрешението на участниците и без да дължи допълнително възнаграждение за това. Общия размер на наградния фонд е 30 000 евро без ДДС, разпределен както следва: I-ва награда: 15 000 € (петнадесет хиляди евро) и предвидена възможност за последващо възлагане на изработването на технически и работен инвестиционен проект чрез процедура на договаряне без предварително обявление по чл. 79, ал. 1, т. 13 от Закона за обществените поръчки, при условията на действащото българско законодателство и при наличие на осигурено финансиране. II-ра награда: 8000 € (осем хиляди евро). III-та награда: 5000 € (пет хиляди евро). Две поощрителни награди от 1000 € (хиляда евро) по преценка на журито. Цялата налична документация и информация, относно конкурса включително изходна информация за обекта, документи и приложения, участниците могат да намерят и на следния интернет сайт - www.liminalplovdiv.com