„Актуализация на проекти за следните обекти: „Благоустрояване на парково пространство в УПИ III, кв. 36, с. Староселци, община Искър“ и „Благоустрояване на площадно пространство, кв. 63, с. Староселци, община Искър“
Value
Estimated€23,817 · 23,816.6 EUR
Awarded€14,000 · 14,000 EUR
WinnerДММ - ДИЗАЙН ЕООД
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ОБЩИНА ИСКЪР in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| ПЪТ ВОД ПРОЕКТ ЕООД | 1 | €417 | 2026-08-05 |
| "НИКИ ИНВЕСТ 77" ЕООД | 1 | — | 2026-08-20 |
Full buyer profile: what ОБЩИНА ИСКЪР buys and who wins it →
CPV codes
71220000 Architecture, engineering & inspectionDescription
За изготвяне на проекта за горецитираният обект, Възложителят – Община Искър има сключен договор с ДММ-ДИЗАЙН” ЕООД с ЕИК: 200232698, както следва: - Договор № Д-ОА-122 от 06.04.2016 г. за проектиране (сключен договор на основание чл.92 от ЗОП и въз основа на Решение № 8/17.03.2016 г. за откриване на процедура за обществена поръчка чрез договаряне без обявление, с предмет: „Актуализация на проект: „Благоустрояване площадно пространство с.Староселци, община Искър”, на обща стойност 4 166,67 лв. без ДДС и съответно 5 000,00 лв. с ДДС), включващ в предмета си горецитираният обект, Актуализиран е първоначалния общ проект за обект: „Благоустрояване площадно пространство с.Староселци, община Искър”. При актуализацията на проекта същият е разделен на два подобекта: Іви подобект - ”Благоустрояване площадно пространство, кв.63 с.Староселци, община Искър” ІІри подобект - ”Благоустрояване парково пространство, кв.36 с.Староселци, община Искър” с „ДММ-ДИЗАЙН” ЕООД, ЕИК: 200232698, област Плевен, община Плевен, град Плевен 5800, ул. „Столетов” № 4, e-mail: denism@abv.bg, тел.: 0899944041, ДЕНИЦА ТОПЧИЕВА-ДЕНЕВА – УПРАВИТЕЛ. В съответствие с чл.42, ал.1 от ЗАПСП, изпълнителите /проектантите/ на инвестиционния проект са запазили авторското си право върху проекта. Съгласно разпоредбата на чл. 18, ал. 2, т. 9, във връзка с чл. 3, ал. 1, т. 8 от Закона за авторското право и сродните му права (ЗАПСП) проектите, картите, схемите, плановете и други, отнасящи се до териториалното устройство са обект на авторско право и това право възниква за автора му със създаването на съответния проект, план, карта или схема. Ползвайки се от правото, регламентирано в чл. 42, ал. 1 от ЗАПСП, Изпълнителят на работния проект е запазил авторското си право върху проекта - Съгласно чл. 137, ал. 1 от ЗУТ, за законосъобразното осъществяване на строителните работи възниква необходимостта от упражняване на авторски надзор по всички части на основание чл. 162 ал. 2 от ЗУТ. Съобразявайки посоченото по-горе обстоятелство за наличието на неотчуждими, гарантирани и защитени от ЗАПСП авторски права на „ДММ-ДИЗАЙН” ЕООД, град Плевен по отношение на инвестиционния работен проект, както и с цел оптимално и бързо изпълнение на строително-монтажни работи за обекта, е необходимо вменяване на Проектанта на задължението да извърши предвижданата услуга по упражняване на авторски надзор. За да бъде изпълнено изискването на чл. 162, ал. 2 от ЗУТ за определяне условията и редът за осъществяване на авторски надзор по време на строителството чрез договор между Възложителя и Проектанта е необходимо изборът на изпълнител да бъде осъществен именно по реда, предвиден в чл. 18, ал. 1, т. 8 от ЗОП, във връзка с чл. 79, ал. 1, т. 3, буква „в” от ЗОП. Изпълнителят, в качеството си на проектант, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба, посредством проектантите по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават необходимата квалификация. Налице са права на интелектуална собственост, както и технически причини, съдържащи се в изискването на чл. 162, ал. 2 от ЗУТ, а именно: „Условията и редът за осъществяване на авторски надзор по време на строителството се определят чрез договор между Възложителя и Проектанта. При провеждане на процедурата, Възложителят се възползва от нормата на чл. 65, ал. 1, т. 1 от ППЗОП и не прилага чл. 64, ал. 2 и ал. 3 от ППЗОП (без изпращане на покана за участие в процедурата и без назначаване на комисия за провеждане на процедурата), тъй като договорът ще бъде сключен в съответствие с чл. 65, ал. 2 от ППЗОП, на основание чл. 79, ал. 1, т. 3, б. "в" от ЗОП с „ДММ-ДИЗАЙН” ЕООД, град Плевен. При подписването на договора изпълнителят представя освен документите по чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП (в това число - Удостоверение от органите на Изпълнителна агенция "Главна инспекция по труда" за обстоятелството по чл. 54, ал. 1, т. 6 от ЗОП) и декларация за липса на обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, т. 7 от ЗОП. Приложения: 1. Покана за участие; 2. Техническо задание за обект 1; 3. Техническо задание за обект 2; 4. Проект на Договор