Joukkoliikenteen tarjouskilpailu, kohteet 16-17
TED · 608985-2026Award noticeawardedNo deadline given
Value
Estimated—
Awarded€35,000,000 · 35,000,000 EUR
WinnerKoiviston Auto Lahti Oy | Järvisen Liikenne Oy
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from Lahden kaupunki in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| Koiviston Auto Lahti Oy | 1 | €90,000,000 | 2026-09-03 |
| Järvisen liikenne Oy | 1 | €2,000,000 | 2026-08-27 |
| Kasiksen Liikenne Oy | Menevä Oy | 1 | — | 2026-07-15 |
Full buyer profile: what Lahden kaupunki buys and who wins it →
CPV codes
60112000 Transport servicesDescription
Tarjouskilpailu koskee bruttoliikennemallilla toteutettua liikennettä julkisen liikenteen liikenneverkolla tilaajan toimialueella seuraavilla kohteilla: Kohde 16 linja 71(K) Kauppatori – Heinola kk. linja 72(K) Kauppatori – Heinola kk. Kohde 17 linja 40 Vääksy – Lahti linja 41 Vääksy – Rantakulma - Vääksy linja 42 Padasjoki– Vääksy – Lahti