Изготвяне на доклади за оценка на съответствието на инвестиционни проекти с основните изисквания към строежите и упражняване на строителен надзор по време на строителството на обекти на територията на Община Сандански по обособени позиции
Value
Estimated€398,552 · 398,552.02 EUR
Awarded€30,800 · 30,800 EUR
WinnerАЛФАБЕТ КОНСУЛТ ЕООД
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ОБЩИНА САНДАНСКИ in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| СТРОЙНОРМ ЕООД | 1 | €35,535 | 2026-06-17 |
Full buyer profile: what ОБЩИНА САНДАНСКИ buys and who wins it →
CPV codes
71521000 Architecture, engineering & inspectionDescription
В изпълнение на Обособени позиции № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 7, № 8, № 9, № 10, № 12, № 15 и № 16 от настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, следните дейности:Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни документи;Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие;Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж;Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба;Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали;Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване / Удостоверение за въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката;Изготвяне и представяне на Доклади и становища при поискване от Възложителя;Управление на процесите по отстраняване на дефекти на строежа в гаранционните срокове съгласно Наредба № 2 за от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти;Изпълнение на административните изисквания съгласно приложимата нормативна уредба.В изпълнение на Обособени позиции № 6, № 13, № 14, № 17 и № 18 от настоящата обществена поръчка Изпълнителят следва да извърши качественото и навременно, в пълно съответствие с действащата нормативна уредба и с изискванията на Възложителя, следните дейности:Извършване на оценка за съответствието на всички части на инвестиционния проект с основните изисквания към строежите за строежите - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл.142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие;Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на инвестиционния проект, и издаване на Разрешение за строеж;Упражняване на строителен надзор по време на строителството до приемане и въвеждане в експлоатация на строежа – предмет на поръчката в задължителния обхват, регламентиран в ЗУТ, подзаконовите нормативни актове по прилагането му и другите относими нормативни окументи;Извършване на оценка на съответствието с основните изисквания към строежите на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, за строежа - предмет на поръчката, в обем и съдържание съгласно ЗУТ, включително оценка за съответствието и технически контрол на част Конструктивна съгласно чл. 142 ал. 10 от ЗУТ при необходимост, и изготвяне на комплексен доклад за извършената оценка за съответствие;Съдействие на Възложителя в процедурата по съгласуване и одобряване на всички части на инвестиционния проект, изготвени при необходимост от изменения в одобрения инвестиционен проект в обхвата на съществените отклонения по чл. 154, ал. 2 от ЗУТ по време на строителството, и допълване на издаденото Разрешение за строеж; Изпълняване функциите на Координатор по безопасност и здраве съгласно разпоредбите на Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, вкл. изпълнение на всички задължения на Възложителя, предвидени в посочената Наредба; Изготвяне на Окончателен доклад за строежа, съгласно чл. 168, ал. 6 от ЗУТ и §3 на ДР от Наредба № 2 от 31 юли 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, Технически паспорт за строежа съгласно чл. 176а от ЗУТ и Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите и Отчет за изпълнение на Плана за управление на строителните отпадъци съгласно приложение № 6 от Наредба от 05.12.2017 г. за управление на строителните отпадъци и за влагане на рециклирани строителни материали; Управление на процесите на въвеждане в експлоатация на строежа до издаване на Разрешение за ползване/