Furnizarea unei soluții GIS Enterprise completă (software, hardware, dezvoltare aplicații dedicate, integrare) în cadrul Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier și al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon
TED · 604958-2026Contract noticeCloses in 40 days · 2026-10-12
Buyer
CountryRO
Published2026-09-02
Deadline2026-10-12
Value
Estimated€943,204 · 4,958,141.76 RON
Awarded—
CPV codes
38221000 Laboratory, optical & precision equipmentDescription
Autoritatea contractantă va achiziționa o soluție GIS Enterprise completă (software, hardware, dezvoltare aplicații dedicate, integrare) în cadrul ANRMPSG pentru asigurarea: - unei baze de date enterprise unificată și scalabilă; - unor mecanisme de versionare multi-utilizator și colaborare securizată; - unei capabilități de analiză 2D/3D; - integrării aplicațiilor mobile cu poziționare GNSS/RTK; - interoperabilității cu platformele guvernamentale și cu registrele europene.