VA-material 2026
TED · 608352-2026Contract noticeCloses in 32 days · 2026-10-05
Buyer
Name—
Country—
Published2026-09-03
Deadline2026-10-05
Value
Estimated€4,498,628 · 50,000,000 SEK
Awarded—
CPV codes
39715300 Furniture, furnishings, appliances44131000 Construction materials & structures44160000 Construction materials & structures44161000 Construction materials & structures44162000 Construction materials & structures44163000 Construction materials & structures44164000 Construction materials & structuresDescription
Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder härmed till anbudslämning i samordnad upphandling avseende ramavtal för VA-material, tillsammans med Njudung Energi Sävsjö AB, Sävsjö kommun samt Vetlanda kommun. Upphandlingens syfte är att teckna ett ramavtal vilket tillgodose Njudung Energi Vetlanda AB, Njudung Energi Sävsjö AB, Sävsjö Kommun samt Vetlanda kommuns löpande behov av VA-material.