TED Grøn DIS - Ydre Østerbro vest - etape 1, 2026-2027
TED · 603459-2026Award noticeawardedNo deadline given
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from Københavns Kommune in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| Birkholm Planteskole A/S | 3 | €13,452 | 2026-05-28 |
| P. KORTEGAARDS PLANTESKOLE A/S | 2 | €48,476 | 2026-09-02 |
| Hillis Planteskole | 1 | €257 | 2026-05-28 |
Full buyer profile: what Københavns Kommune buys and who wins it →
CPV codes
03452000 Agriculture, farming, fishing, forestry03111000 Agriculture, farming, fishing, forestry03121100 Agriculture, farming, fishing, forestry03451000 Agriculture, farming, fishing, forestry03451200 Agriculture, farming, fishing, forestry03451300 Agriculture, farming, fishing, forestryDescription
Københavns Kommune udbyder i offentligt udbud et dynamisk indkøbssystem til indkøb af Træer og buske.Der udbydes ialt fem forskellige dynamiske indkøbssystemer, der skal benyttes ved indkøb af (udendørs) træer og planter til Københavns Kommune.De fem systemer er :1. Træer og buske og udstyr der skal benyttes i den forbindelse2. Stedsegrønt beplantning og udstyr der skal benyttes i den forbindelse3. Stauder og udstyr der skal benyttes i den forbindelse4. Løg og udstyr der skal benyttes i den forbindelse5. Frø og udstyr der skal benyttes i den forbindelse